Blog post

MY NEW BRITISH SKINCARE

My muži sme si už zvykli na nekonečný výber kozmetiky pre ženy. Teší ma ale, že veci sa postupom času menia a na slovenský trh prichádza čoraz viac nových produktov pre mužov. Veď povedzme si úprimne, pre každodennú starostlivosť o našu pleť potrebujeme viac ako len mydlo a studenú vodu. Keďže rád skúšam nové veci, rozhodol som sa dať šancu aj tejto britskej, na Slovensku zatiaľ menej známej kozmetike pre mužov BULLDOG SKINCARE.

Prečo práve produkty od Bulldog Skincare ? Čo keby som vám povedal, že je to vegánska kozmetika, netestovaná na zvieratách, ktorej veľká časť obalu je vyrobená z cukrovej trstiny, čo znamená menej plastu a ešte k tomu je cenovo dostupná pre každého z nás ? Myslím, že v dobe, keď zakazujeme zvieratá v cirkusoch, čistíme oceány a vypúšťame z našich životov plastové slamky je toto výborná príležitosť ako dať šancu aj takýmto EKO-friendly výrobkom. Poďme si ich teda trochu priblížiť…

Asi ani nemusím hovoriť, že našu pleť treba každé ráno i večer dôkladne vyčistiť. Tento Original Face Wach s príjemnou vôňou,  obsahom aloe vera, Camelinového oleja a zeleného čaju to výborne zvládne, pričom pokožku nevysúša. Stačí naniesť malé množstvo na tvár, napeniť a opláchnuť. Ja si tvár umývam väčšinou v sprche, keďže našej pleti je nápomocná aj para… Teda pokiaľ sa sprchujete v teplej vode. Bum! Dve muchy jednou ranou. Pleť je tak osviežená a zbavená každodenných nečistôt.

Takto vyčistenú tvár by sme nemali zabudnúť hydratovať. Bulldog skincare je navrhnutá špeciálne pre mužskú pokožku tak, aby fungovala jednoducho, efektívne a to v každom veku. Na výber máme niekoľko druhov hydratácie. Ak by ste si nevedeli vybrať, tak si stručne povieme ako jednotlivé zložky pôsobia na našu pleť.

  • ORIGINAL MOISTURISER – Aloe vera, ktoré pleť zvlhčuje a ukľudňuje čo je výborné po holení. Camelinový olej  podporuje obranyschopnosť pleti a zabraňuje jej podráždeniu. Zelený čaj má zasa antioxidačné schopnosti, ktoré spomaľujú starnutie pokožky.
  • SENSITIVE MOISTURISER – Baobabový olej pleť zvláčňuje a ukľudnuje. Ovsený olej bohatý na omega-6 a omega-9 mastné kyseliny a výťažok z Vŕbovky redukuje začervenanie a podráždenie pokožky.
  • AGE DEFENCE MOISTURISER – Komplex antioxidantov z rozmarínu, echinacei a vitamínu E pokožku zjemňujú a pôsobia proti vráskam.

 

 


 

 

… ja som si vybral Age Defence Moisturiser zanechá tvár menej matnú a tým ju krásne rozjasní. A keďže čas plynie rýchlo, antioxidantový komplex vitamínu E nikdy nieje na škodu. Pleť je super hydratovaná, upokojená a svieža…

 

 


 

 

 

 

A samozrejme, je tu niečo aj pre tých, ktorí si “pestujú” bradu.  Šampón s kondicionérom v jednom, olejček, alebo rýchlo sa vstrebajúci balzám, ktoré zanechajú vašu bradu zdravú, lesklú a bez svrbenia. YES!

No a teraz keď už viete, či vaša pleť potrebuje výťažok z baobabu, aloe alebo rozmarínu, si pripomeňme, že všetky tieto produkty, ako som spomínal na začiatku, nie sú testované na zvieratách, neobsahujú parabény, syntetické vonné látky, umelé farbivá ani zložky živočíšneho pôvodu. Sú teda vhodné aj pre vegetariánov a vegánov. Ako sa na obale píše: “Man’s Best Friend”

Myslím, že kozmetiku je dobré raz za čas vymeniť. Ak premýšlate nad kompletnou starostlivosťou pre mužskú pleť a fúzy, potom dúfam, že tento článok bol inšpiráciou pre tú správnu voľbu.   🙂

Prajem krásny deň.


V spolupráci s BULLDOG SKINCARE

Post a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post Next Post